Salı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
17°C | 26°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
11°C | 21°C
Perşembe
Parçalı Bulutlu
10°C | 23°C

Evlendirme Memurluğu

   Evlendirme Memurluğu

ALPU BELEDİYE BAŞKANLIĞI
EVLENDİRME MEMURLUĞU

 

EVLENME İŞLEMİ İÇİN HAZIRLANMASI GEREKLİ OLAN EVRAKLAR

1-) ÇİFTLER İÇİN 6 ADET FOTOĞRAF

2-) ÇİFTLER İÇİN SAĞLIK RAPORU

3-) EVLENME CÜZDANI ÜCRETİ

NOT: Yukarıda belirtilen dışında başka bir evrak istenmeyecektir. Alpu  Belediyesi evlendirme memurluğuna müracaat edilebilmesi için çiftlerden  birinin ALPU sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekmektedir.

MÜRACATTA ÖNEMLİ HUSUSLAR:

1-Müracaat saatleri hafta içi her gün 08:00 – 12:00 ve 13:00 – 17:00 saatleri arası olup, bay ve bayan birlikte müracaat etmeleri zorunludur.

2- Alpu  dışında oturup da Alpu Belediyesi Evlendirme Memurluğunda Nikah kıydırmak isteyen çift, ikamet ettikleri belediye evlendirme memurluğundan izin belgesi almaları gerekmektedir.

3- Müracaat evraklarında silinti, kazıntı olmamalı eksik evraklarla müracaat kabul edilmeyecek ve nikah tarihi verilmeyecektir

4-Evrakların geçerlilik süresi 6 (altı) aydır, dolayısı ile başvuru tarihi ile nikah tarihi arasında en fazla 6 ay olabilir.
5-Müracaat evraklarındaki kişiye ait tüm bilgiler bire bir aynı olmalı, medeni hali boşanmış veya dul olanların nüfus cüzdanlarında halen evli yazıyor ise nüfus cüzdanlarını değiştirmeleri gerekmektedir.
6- a) 18 yaşını dolduranlar kendi iradeleri ile;
    b) 17 yaşını dolduranlar anne baba izni ile;
    c) 16 yaşını dolduranlar mahkeme kararı ile evlenebilirler.
7- Bayanlar boşandıkları tarihin nüfus kütüğüne tescil edilmesinden 300 gün sonra evlenebilirler. Ancak bu süreyi beklemek istemeyenler mahkeme kararı ile evlenebilirler.
8- Nikah ücreti müracaat esnasında tahsil edilir.

MÜRACAAT ADRESİ 

ALPU BELEDİYESİ EVLENDİRME MEMURLUĞU

MEMUR:ÖZCAN ŞAHİN

Copyrigt © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Design By ELSEZ Bilişim